5 zalet posiadania pompy ciepła Ecodan Mitsubishi Electric - Hymon

5 zalet posiadania pompy ciepła Ecodan Mitsubishi Electric

5 zalet posiadania pompy ciepła Ecodan Mitsubishi Electric

W Polsce wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy. Dnie stają się coraz chłodniejsze i myśl o powrocie do ciepłego domu poprawia samopoczucie wielu z nas.

Często zdarza się, że właściciele domu nie potrafią podjąć decyzji o najlepszym sposobie ogrzewania swoich posiadłości. To nigdy nie jest prosta kwestia, a podejmując ją decydujemy się na coś, co towarzyszyć nam będzie przez wiele lat. Taka decyzja nie może być podjęta pochopnie, należy ją doskonale przemyśleć.

Pompy ciepła nadają się do ogrzewania nie tylko nowych budynków, ale także modernizowanych. W tych drugich trzeba wziąć pod uwagę więcej czynników, które mogą mieć wpływ na wydajność działania pompy.

Używanie pompy ciepła, to korzyść nie tylko dla Ciebie i Twojego domu, ale także środowiska. Urządzenie do pracy wykorzystuje powietrze i prąd. To wszystko, co je zasila i pozwala na ogrzanie całego domu. Jedną z wielu zalet pompy ciepła jest to, że redukuje ona emisję dwutlenku węgla.

 

Co to jest pompa ciepła?

Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan służą do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Stosownie do wymagań można dobrać takie zestawy pomp ciepła, które będą stanowiły w danym przypadku najlepszą kombinację modułu zewnętrznego i wewnętrznego.

Podstawę stanowią urządzenia zewnętrzne, które mogą być typu Power Inverter lub Zubadan Inverter, w połączeniu z odpowiednim modułem wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez wbudowanego zasobnika CWU.

 

Jakie są zalety posiadania pompy ciepła Mitsubishi w swoim domu? Jest ich dużo, lecz skupimy się na pięciu najważniejszych:

 

Oszczędność pieniędzy

Przede wszystkim, kupienie pompy ciepła wiąże się z dużą oszczędnością na przyszłość. Dobrze dobrana pompa zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło całego domu. Pompa ciepła Ecodan pracuje tak intensywnie, że oszczędności płynące z jej użytkowania mogą w przyszłości znacznie przekroczyć koszt jej zakupu.

Dodatkowym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Pozwoli to na tani i ekologiczny sposób uzyskania energii elektrycznej z bezpłatnej energii słonecznej

Wysoka niezawodność grzania/chłodzenia

Pompy ciepła Ecodan do pracy wymagają jedynie powszechnie dostępnego źródła energii jakim jest prąd elektryczny. Stanowi to zaletę w porównaniu do rozwiązań wymagających do pracy gazu ziemnego czy oleju opałowego.

Maksymalny komfort

Pompa ciepła pracuje niezawodnie i stanowi wygodne, zawsze dostępne źródło ciepła, a w razie potrzeby — także źródło ciepłej wody użytkowej. Dodatkowym, opcjonalnym udogodnieniem jest zdalne nadzorowanie instalacji poprzez aplikację MELCloud.

Kompaktowa instalacja

Pompy ciepła Ecodan to instalacje składające się z urządzenia zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego. Moduły wewnętrzne są dostępne w wersjach “grzanie“ oraz “grzanie/chłodzenie“. Może być stosowana nie tylko do ogrzewania, lecz także jako wymiennik służący do przygotowania CWU. Odpowiednio wyposażone urządzenie zapewnia doskonały komfort mieszkaniowy także latem.

Dzięki tzw. "odwracalnej" pompie ciepła w upalnych miesiącach można schłodzić pomieszczenia do przyjemnych temperatur. Tę funkcję pompy ciepła należy uwzględnić na początku, aby odpowiednio skonfigurować urządzenie.

Najdłuższa gwarancja

5-letnia gwarancja systemowa Ecodan dostarcza kolejny cenny argument, pozwalający przekonać klientów o wyjątkowej jakości Ecodan.

Wraz z pompą ciepła otrzymasz trwałe, ekonomiczne i w 100% gotowe do działania w przyszłości ogrzewanie. Zapewnia to idealne połączenie zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów. Mitsubishi Electric podkreśla tę jakość, oferując najdłuższą na rynku 5-letnią Gwarancję dla wszystkich pomp ciepła Ecodan.

 

Postaw na czyste powietrze!

We wrześniu 2018 roku wystartował rządowy program "Czyste powietrze", który pozwala na uzyskanie dofinansowania na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. Nadrzędnym celem programu jest redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza przez domy jednorodzinne. W ramy programu "Czyste powietrze" doskonale wpisują się pompy ciepła Ecodan Mitsubishi Electric, co pozwala naszym klientom ubiegać się o otrzymanie dofinansowania nawet na 90% kosztów inwestycji.

Skontaktuj się z nami i wybierz najlepszą opcję!

Chcesz , żebyśmy do Ciebie szybko oddzwonili ?

Infolinia czynna w godzinach 8.00 - 16.00
X

OCZEKUJ NA POŁĄCZENIE