HYMON poszerza ofertę o falowniki DEYE - Hymon

HYMON poszerza ofertę o falowniki DEYE

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną w pierwszym etapie jej realizacji do tanich może nie należy, ale w dłuższej perspektywie przynosi wiele korzyści. Jednym z bardziej kosztownych wydatków jest zakup falownika, jego cena może wynieść nawet 30 proc. całkowitej wartości inwestycji. Wybierać go więc należy z głową i kalkulatorem w dłoni.

 

Falownik (inwerter) to najważniejszy element instalacji fotowoltaicznej. Jego rolę można przyrównać do tej, jaką pełni ludzkie serce. Bez zdrowego serca szwankuje praca innych organów, podobnie bez sprawnego falownika nie będą działać pozostałe elementy domowej sieci. Odpowiada on nie tylko za przetwarzanie powstałej w modułach fotowoltaicznych energii o stałym napięciu, sięgającym 1000 V, na energię przemienną (czyli taką, z której korzystamy w gniazdkach), ale także monitoruje cały system, a w przypadku awarii pełni rolę wyłącznika.

 

Niezawodność z  15-letnią gwarancją

 

Firma HYMON, od 10 lat zajmująca się systemami fotowoltaicznymi, wzbogaciła ostatnio swoją rynkową propozycję o falowniki światowego potentata wśród producentów tego elementu instalacji fotowoltaicznej, DEYE Inverter Technology.

Oferowany przez HYMON falownik przeznaczony jest dla klientów zainteresowanych mikroinstalacjami fotowoltaicznymi. Ten segment rynku cieszy się w Polsce największym zainteresowaniem. W 2019 r. zainstalowano w tym segmencie 640 MW nowych mocy, trzy razy więcej niż rok wcześniej. A początek bieżącego roku był jeszcze lepszy. W samym tylko I kwartale do sieci trafiło już 300 MW – i to mimo pierwszych zapowiedzi spowolnienia w gospodarce na skutek rozwijającej się pandemii koronawirusa.

Urządzenie marki DEYE dysponuje maksymalną mocą DC 11 kW, dwoma wejściami MPPT (umożliwiającymi śledzenie mocy maksymalnej) i wydajnością rzędu 98,3 proc. Klasa ochronna IP65 oznacza, że może ono z powodzeniem pracować na zewnątrz budynków.

Falowniki DEYE wyróżniają jeszcze dwa ważne przy podejmowaniu decyzji o zakupie parametry: konkurencyjna cena oraz fakt, że producent oferuje na niego w standardzie aż 15-letnią gwarancję, która wystarcza na 3 krotny okres zwrotu instalacji. Świadczy to o niezawodności urządzenia. Większość rynkowych graczy ogranicza się jedynie do okresu 10 letniej gwarancji.

 

Eksperci HYMON doradzą

 

Pod względem zainstalowanej mocy słonecznych instalacji HYMON w 2019 r. zajął 1. miejsce wśród firm biorących udział w badaniu rynku, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej. Dysponując 75 sprawdzonymi własnymi ekipami monterskimi oddaje do użytku ponad 1000 instalacji miesięcznie. Oprócz falowników DEYE w ofercie HYMON znajdują się również urządzenia Sofar Solar, Fronius, SolarEdge i KODAK. W przypadku tych ostatnich, tarnowska firma jest ich wyłącznym dystrybutorem na Europę.

Poszukujesz porady, jaki falownik wybrać? Skontaktuj się z nami – w HYMON zajmujemy się projektowaniem instalacji oraz ich montażem.

Chcesz , żebyśmy do Ciebie szybko oddzwonili ?

Infolinia czynna w godzinach 8.00 - 16.00
X

OCZEKUJ NA POŁĄCZENIE