Panele fotowoltaiczne

moduły

Energia elektryczna może być produkowana w sposób ekologiczny – rozwiązaniem, które to umożliwia jest fotowoltaika. Przydomowe elektrownie słoneczne są jednak nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, lecz również korzystne pod kątem finansowym. Pozwalają także zyskać niezależność od zewnętrznych źródeł energii oraz od podwyżek cen prądu na długie lata. Właśnie dlatego coraz więcej domów, firm, gospodarstw rolnych czy instytucji wyposażanych jest w panele fotowoltaiczne.

Chcesz poznać szczegółową ofertę?

Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą.

    Blaupunkt logo

     

    Hymon znalazł wspólny punkt z firmą Blaupunkt i przygotował produkt jedyny taki na rynku Polskim. Dzięki połączeniu sił doświadczonych inżynierów nasi Klienci otrzymują najlepszej jakości instalacje fotowoltaiczne. Bierzemy odpowiedzialność za to co robimy, dlatego  przed podjęciem współpracy z producentem przeprowadziliśmy szereg badań jego produktów w Laboratorium Badawczym, które znajduje się w głównej siedzibie oddziału Tarnów. Przetestowaliśmy moduły pod względem jakości, wytrzymałości oraz sprawności sprzętu, a także parametrów, które producent określił w swoich kartach technicznych. Jednoznaczna opinia pozwoliła wybrać nam moduły firmy Blaupunkt jako najefektywniejsze z dostępnych na rynku fotowoltaicznym.

    Przewaga nad konkurencją to:

    • Zastąpienie przez producenta przestarzałej technologii M6 innowacyjną oraz skuteczniejszą M10. Wydajność paneli fotowoltaicznych zależne jest w dużej mierze od wielkości płytki krzemowej. Już w 2019 roku z rozmiaru M4 producenci zaczęli przechodzić na nowszą technologie M6. Natomiast obecnie zmieniony został rozmiar M6 na M10 pozwalający na podniesienie sprawności modułu przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi dostępnymi panelami o podobnej mocy. Dzięki zastosowaniu podłoży krzemowych M10 osiągamy sprawność wyższą o ok. 22% w zależności od mocy paneli.
    • Docenienie modułów firmy Blaupunkt poprzez nagrodzenie ich dwoma najważniejszymi wyróżnieniami, potwierdzającymi renomę oferowanych przez nas produktów;
      – Dobra Marka 2021
      – Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2021 w kategorii Produkt Najwyższej Jakości
    Panele Blaupunkt 1
    • Zastosowanie technologii MBB, która wykorzystuje zwiększoną liczbę busbarów, czyli przewodów odpowiedzialnych za zbieranie energii z ogniwa, pozwoliło na maksymalizację uzysków poprzez ograniczenie oporów przepływu energii w module
    • Gwarancja produktowa na okres aż 15 lat oraz na moc wyjściową zachowując rekordowy poziom 84,8 % w ostatnim roku 25-letniego okresu gwarancyjnego zachowania stałej degradacji, co wyróżnia markę Blaupunkt na tle konkurencji.
    • Szereg certyfikatów wydanych przez najważniejszą jednostkę certyfikującą na świecie TUV NORD, potwierdzających spełnienie rygorystycznych wymagań potwierdzających jakość i bezpieczeństwo modułów Blaupunk
    Panele Blaupunkt 2

    Firma BLAUPUNKT jako niemiecka spółka wybrała z licznego grona oferentów  właśnie nas do współpracy dzięki spełnieniu wyśrubowanych norm, udokumentowaniem wysokich standardów, a także stabilnej pozycji finansowej od wielu lat na rynku fotowoltaiki.

    To wszystko sprawia, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem nowoczesnych rozwiązań fotowoltaicznych firmy Blaupunkt, który ma ugruntowaną pozycje od blisko 100 lat w rynku technologicznym, a dzięki Hymon również w naszym Kraju.

    Dlaczego warto wybrać firmę Hymon?

    kompleksowosc

    Kompleksowość
    i rzetelność

    Gwarancja
    PREMIUM 15 lat

    Lider rynku
    fotowoltaiki

    100 własnych
    ekip monterskich

    Jak działają moduły fotowoltaiczne ?

    Fotowoltaika to technologia, która bazuje na tzw. efekcie fotowoltaicznym, dzięki któremu możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej. Korzysta ona z odnawialnych źródeł energii, czyli z promieniowania słonecznego. W celu udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak działa fotowoltaika, należy dowiedzieć się, jak skonstruowane są instalacje fotowoltaiczne i jaka jest zasada ich działania.

    Każdy moduł fotowoltaiczny zbudowany jest z połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa wykonane są z krzemu, czyli materiału służącego za półprzewodnik. Docierające do ogniw światło słoneczne składa się z fotonów, które zderzają się z elektronami wprawiając je w ruch. W ten sposób powstaje energia elektryczna.

    Aby wygenerowana za pomocą paneli fotowoltaicznych energia elektryczna mogła zasilać urządzenia elektryczne, konieczne jest przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny, który płynie w gniazdkach. Jest to zadanie kolejnego, ważnego elementu instalacji – inwertera. Bez jego pracy niemożliwe byłoby pozyskiwanie darmowej energii elektrycznej.

     

    Jak działają moduły fotowoltaiczne

    Panele słoneczne – zalety

    Instalacje fotowoltaiczne są coraz powszechniej wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej w domach, firmach czy gospodarstwach rolnych. To gwarancja wysokich oszczędności stanowiących wynik realnie niższych rachunków za prąd – ulegają one obniżeniu nawet o 90%. Co więcej, panele fotowoltaiczne przyczyniają się do niezależności od podwyżek cen energii elektrycznej oraz od jej dostaw od zewnętrznych firm.

    Wytworzony za pomocą instalacji fotowoltaicznej prąd to również bardzo ekologicznie rozwiązanie. Działanie paneli fotowoltaicznych nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych elektrowni. Zastosowanie modułów przekłada się na redukcję emisji szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto, wytwarzając energię elektryczną panele słoneczne czerpią z odnawialnych źródeł energii, czyli z zasobów łatwo odnawialnych i niewyczerpalnych.

     

    Blaupunkt & Hymon - Film
    • Pokaż wideo

    Z pewnością wiele osób zastanawia się, na jakiej zasadzie baterie fotowoltaiczne mogą zasilać sprzęt domowy. Aby to zrozumieć, musimy zaczerpnąć z podręczników chemii i fizyki. W dużym uproszczeniu panele PV działają w następujący sposób.

    Panele fotowoltaiczne składają się z szeregowo ułożonych ogniw solarnych z krzemu. Jest to jeden z najczęściej spotykanych pierwiastków na Ziemi, co również wpływa na korzyści ekologiczne z systemu PV. Właściwości krzemu sprawiają, że fotony (najmniejsze jednostki światła) zostają przez niego zaabsorbowane. Tak wytwarza się para elektronów, które zostają następnie rozdzielone. Właśnie ten ruch elektronów, znany również jako wiązanie kowalencyjne, umożliwia wytworzenie napięcia elektrycznego. Zostaje ono następnie przekazane do inwertera, który zmienia wyprodukowany prąd stały na zmienny. W tej postaci może on zasilić urządzenia w domu.

    Pompy ciepła: wybierz ekologiczne ogrzewanie!

    Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w ekologiczną opcję ogrzewania? Pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla domu. Urządzenia są nieemisyjne, ekonomiczne, charakteryzują się cichą i wydajną pracą. Oferowane przez nas pompy ciepła są najwyższej jakości, są trwałe, a przy tym estetyczne.

    banner_pompy_ciepla do fotowoltaiki

    Montaż instalacji fotowoltaicznych

    Nasza firma specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych od 2011 roku. Działamy na terenie całej Polski montując fotowoltaikę dla klientów prywatnych, jak i biznesowych, a także w rolnictwie.

    Oferujemy w pełni kompleksowe usługi, poczynając od wykonania profesjonalnego audytu oceniającego zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz umiejscowienie fotowoltaiki, poprzez stworzenie projektu, przeprowadzenie montażu, na serwisie instalacji kończąc.

    Stawiamy na wysoką jakość wykonania usług, profesjonalizm, terminowość. Każdą instalację realizujemy w indywidualny sposób, dobierając najkorzystniejsze dla klientów rozwiązanie. Realizacją zleceń zajmują się doświadczeni specjaliści, posiadający odpowiednie przeszkolenie i niezbędną wiedzę.

    W naszej ofercie znajdują się wyłącznie panele fotowoltaiczne wysokiej klasy renomowanych producentów. Gwarantujemy ich wysoką wydajność i długoletnie, niezawodne działanie.

    Montaż instalacji fotowoltaicznej Hymon

    Właściwa lokalizacja instalacji solarnej

    Jak sprawić, by elektrownia słoneczna dostarczała niezbędną dla gospodarstwa domowego ilość energii? Dużo decyduje się już na etapie wyboru miejsca instalacji paneli PV. Kluczowe jest to, by panele słoneczne były umiejscowione w odpowiedniej lokalizacji. Na ogniwa solarne nie powinien padać nawet najmniejszy cień. Ogniwa w instalacji są ze sobą połączone, co oznacza, że zacienienie nawet małej części całego panelu fotowoltaicznego obniża wydajność całego systemu. Z tego powodu elektrownie zwykle montuje się na dachach, gdzie zacienienie praktycznie nie występuje, a baterie słoneczne mogą być najbardziej efektywne.

    Jak działają moduły fotowoltaiczne

    Od projektu po serwis paneli fotowoltaicznych – poznaj naszą ofertę!

    Decydując się na współpracę z nami uzyskujesz gwarancję najwyższej jakości wykonywanej usługi oraz jej realizacji w całkowicie kompleksowy sposób.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stawiamy na całościowe przygotowanie elektrowni słonecznej, począwszy od wykonania projektu, poprzez montaż oraz podłączenie do sieci elektrycznej, po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Pomagamy również w uzyskaniu dofinansowania z programów rządowych i samorządowych, dzięki którym możliwe jest obniżenie kosztów inwestycji.

    Nasze projekty realizujemy w oparciu o nowoczesne panele słoneczne najnowszej generacji, które wyróżnia wysoka efektywność, energooszczędność i wieloletnia żywotność. Przykładamy wagę do wysokiej jakości komponentów – dokładamy starań, aby instalacja działała niezawodnie latami.

    Jak sprawić, by elektrownia słoneczna dostarczała niezbędną dla gospodarstwa domowego ilość energii? Dużo decyduje się już na etapie wyboru miejsca instalacji paneli PV. Kluczowe jest to, by panele słoneczne były umiejscowione w odpowiedniej lokalizacji. Na ogniwa solarne nie powinien padać nawet najmniejszy cień. Ogniwa w instalacji są ze sobą połączone, co oznacza, że zacienienie nawet małej części całego panelu fotowoltaicznego obniża wydajność całego systemu. Z tego powodu elektrownie zwykle montuje się na dachach, gdzie zacienienie praktycznie nie występuje, a baterie słoneczne mogą być najbardziej efektywne.

    Najczęściej zadawane pytania

    Ile kosztuje fotowoltaika?

    Cena fotowoltaiki jest uzależniona od wybranych komponentów, w tym rodzaju paneli fotowoltaicznych oraz modelu inwertera, mocy instalacji fotowoltaicznej, zapotrzebowania na energię elektryczną. Szacuje się, że średni koszt zakupu i montażu fotowoltaiki mieści się w granicach od 15 do 35 tysięcy zł.

    Gdzie zamontować instalację fotowoltaiczną?

    Wybór miejsca instalacji ma ogromne znaczenie. Panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane na dachu budynku lub na gruncie – jest to pierwsza z decyzji, jaką należy podjąć. Aby pracować z wysoką wydajnością panele pv powinny być zamontowane w odpowiednio nasłonecznionym miejscu, na które nie pada żaden cień. Duże znaczenie ma również kąt nachylenia paneli, dlatego należy wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu, a także usytuowanie względem stron świata.

    Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna? 

    Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku ważnych elementów. Są to panele fotowoltaiczne, inwerter, system mocowania, okablowanie, akcesoria łączeniowe. Dodatkowo, elementem składowym jest licznik dwukierunkowy montowany przez zakład energetyczny. Częścią instalacji mogą być również optymalizatory oraz magazyny energii.

    Jak prawidłowo dobrać moc paneli paneli fotowoltaicznych?

    Dobór mocy instalacji fotowoltaicznych powinien być przeprowadzony w oparciu o roczne zużycie prądu. Moc można obliczyć biorąc pod uwagę wysokość rachunków – na każde 50 zł miesięcznie wydane na energię elektryczną rekomendowany jest 1kW mocy paneli fotowoltaicznych. Jeśli rachunki wynoszą średnio 300 zł, moc instalacji powinna zostać określona na 6 kW.

    Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

    Panele słoneczne podzielić można na dwa rodzaje – panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne, które różnią się pomiędzy sobą budową oraz wydajnością.

    Moduły monokrystaliczne są obecnie bardziej wydajne od modułów polikrystalicznych, choć również nieco droższe. Ich montaż wiąże się jednak z większą efektywnością instalacji.