Smart Home i fotowoltaika - połączenie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań

Smart Home i fotowoltaika - połączenie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań

Jako społeczeństwo coraz bardziej ufamy nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Dynamicznie rosnąca w ostatnich latach popularność fotowoltaiki jest tego przykładem - panele fotowoltaiczne można dostrzec zarówno na dachach domów, jak i na budynkach firmowych. Powód jest prosty - to rozwiązanie ekonomiczne, ekologiczne i co także istotne, wygodne. Podobnie jest z technologią Smart Home firmy Grenton, z którą nawiązaliśmy współpracę.

 

Smart Home i fotowoltaika - doskonałe połączenie

Technologia Smart Home w Polsce jest w podobnym momencie, w którym rynek fotowoltaiczny był kilka lat temu - popularność tego typu rozwiązań gwałtownie rośnie, choć szczytowy poziom zainteresowania dopiero przed nami. Jak wskazują eksperci, zapotrzebowanie na inteligentne systemy rośnie w niezwykłym tempie - 51% nowych inwestycji w USA, 34% w Europie. To nie tylko trend, to po prostu obraz przyszłości, w której inteligentne systemy do zarządzania domem będą cieszyć się podobnym popytem, jak obecnie rynek fotowoltaiczny.

 

Jako Hymon podjęliśmy współpracę z firmą Grenton, ponieważ wierzymy w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Połączenie fotowoltaiki i systemów Smart Home umożliwia wykorzystanie 100 procent darmowej energii. Jak to możliwe? Technologia firmy Grenton pozwala na zaawansowane sterowanie większością funkcjonalności: oświetleniem, otoczeniem domu, sprzętem domowym, obsługą okien oraz integracją systemów ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji czy OZE. Z Smart Home można zintegrować kocioł, grzejniki, rekuperator, pompy ciepła i instalację fotowoltaiczną - nowoczesna technologia pozwala w pełni wykorzystać energię generowaną przez fotowoltaikę!

 

Jakie korzyści zapewnia połączenie fotowoltaiki z systemem Smart Home?

Współpraca Hymon i Grenton oznacza dla naszych klientów możliwość integracji instalacji fotowoltaicznej z systemem Smart Home. Dzięki temu połączeniu energia pochodząca z paneli słonecznych może być nie tylko wykorzystywana w dużo efektywniejszy sposób, ale również magazynowana. Za sprawą automatyki, monitorowania zużycia energii i analizy harmonogramów jej produkcji można świadomie i w sposób „smart” optymalizować jej pobór.

 

„Wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na instalację paneli fotowoltaicznych, czerpią darmową energię słoneczną i cieszą się z oszczędności. Każdy chciałby jednak móc wykorzystać ją w 100 procentach, nawet w chwili, kiedy produkuje jej najwięcej. Dzięki synergii paneli PV z instalacją Smart Home staje się to możliwe” - mówi Jacek Strzesak, prezes i współzałożyciel spółki Hymon.

 

„Integracja z System Inteligentnego Domu Grenton daje możliwość przekierowania nadwyżek energii np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, materiałów grzewczych, czy grzałki elektrycznej w panelach lub kaloryferach. Dzięki temu minimalizujemy zużycie paliw stałych lub ciekłych, dbamy o środowisko i nasze portfele” - wyjaśnia prezes Strzesak.

 

Hymon i Grenton

System Smart Home to również korzyści wynikające z inteligentnego wykorzystania energii elektrycznej i planowania jej poboru.

 

„Monitorowanie zużycia energii to jedna z podstawowych funkcjonalności Systemu Inteligentnego Domu Grenton” - mówi Marek Polit, Dyrektor Sprzedaży Grenton. „To dzięki automatyce potrafimy wyłączyć zbędne odbiorniki prądu w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma, zgasić światło w całym domu, gdy go zamykamy oraz zdefiniować specjalne profile poboru prądu, gdy jesteśmy poza nim, np. na wakacjach. Dodatkowo możemy świadomie planować zużycie energii, w zależności od prognozy pogody - np. jeżeli zapowiadany jest słoneczny dzień, możemy pozwolić na większe rozładowanie baterii magazynującej energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych. Oczywistym już, choć możliwym do komfortowego zastosowania tylko z systemem Smart Home, jest uruchomienie pralki, zmywarki czy suszarki, kiedy obowiązuje tańsza taryfa lub w okresie zwiększonej produkcji energii z paneli fotowoltaicznych” – dodaje.

 

Jeśli jesteś zainteresowany połączeniem instalacji fotowoltaicznej z technologią Smart Home, wystarczy że skontaktujesz się z Autoryzowanym Dealerem Grenton lub przedstawicielem Hymon i zostaniesz umówiony na rozmowę ze specjalistami zajmującymi się integracją systemów. Szczegóły kontaktowe znajdziesz na stronach internetowych partnerów: Hymon i Grenton.

Chcesz , żebyśmy do Ciebie szybko oddzwonili ?

Infolinia czynna w godzinach 8.00 - 16.00
X

OCZEKUJ NA POŁĄCZENIE