DOTACJA NA FOTOWOLTAIKE - WROCŁAW

  Chcesz poznać ofertę?

  Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą.

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Hymon Fotowoltaika sp. z o.o. podanych przeze mnie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.

  Hymon Fotowoltaika sp. z o.o., ul. Dojazd 16A, 33-100 Tarnów, e-mail: biuro@hymon.pl, jako administrator danych osobowych, informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak jest ono niezbędne do wysłania i obsługi zapytania przez formularz kontaktowy. Podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu obsługi i udzielenia odpowiedzi na zapytanie wysłane przez formularz kontaktowy. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych, tj. imienia, adresu e-mail, numeru telefonu, jest zgoda wyrażona przez osobę, której dane dotyczą. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych wobec przetwarzania danych osobowych przez Administratora.

  Zobacz więcej...

  *Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Hymon Fotowoltaika sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną.

  Hymon Fotowoltaika sp. z o.o., ul. Dojazd 16A, 33-100 Tarnów, e-mail: biuro@hymon.pl, jako administrator danych osobowych, informuje, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak jest ono niezbędne do wysyłania zamówionych informacji handlowych. Podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłania zamówionych informacji handlowych. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych, tj. imienia, adresu e-mail, numeru telefonu, jest uzasadniony interes Administratora w postaci marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia danych, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych wobec przetwarzania danych osobowych przez Administratora.

  Zobacz więcej...

  *Warunki otrzymania dotacji po indywidualnej ocenie

  Prowadzisz firmę we Wrocławiu?

  Otrzymaj dotacje do 50% na fotowoltaikę

  Miasto Wrocław jako jedno z niewielu miast w Polsce wprowadziło zwolnienie z podatku od nieruchomości. Zwolnieniem objęte są budynki lub ich części położone na terenie Wrocławia, do których podłączono m.in. instalację fotowoltaiczną.

  Możliwość ta ma na celu promowanie rozwiązań ekologicznych takich jak odnawialne źródła energii.

  Na czym polega dofinansowanie?

  Przedmiotem dofinansowania w postaci zwolnienia z podatku od nieruchomości (na okres do 5 lat) są budynki lub ich części położone na terenie Wrocławia, dla których zainstalowano i uruchomiono jedno z poniższych odnawialnych źródeł energii:

  • Fotowoltaika
  • Pompa ciepła
  • Kolektor słoneczny
  • Gruntowy wymiennik ciepła

  Wielkość (kwota) zwolnienia to 50% kosztów poniesionych na inwestycję. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy, czyli:

  • osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
  • wspólnicy spółki prawa cywilnego (w tym przypadku występują jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą),
  • spółki posiadające osobowość prawną (spółka z o.o., spółka akcyjna, spółka komandytowa),
  • inne jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną (spółdzielnie, fundacje itp.)
  Dofinansowanie dla firm Wrocław

  Przykład:

  • W listopadzie 2021r Klient podpisał umowę i opłacił fakturę za instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp wraz z montażem w kwocie 168 tys. zł netto
  • Instalacja zostanie uruchomiona na hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 3400m2. Podatek od tej nieruchomości w ujęciu rocznym wynosi 84 456zł (3400 x 24,84zł).
  • Po złożeniu wniosku w Urzędzie Miejskim Klient otrzymał pozytywną decyzję o całkowitym zwolnieniu z podatku za rok 2021
  • Kwota zwolnienia to 84 000zł na rok 2021 i dodatkowo 456zł w kolejnym roku
  • zwrot 50% nakładu poniesionego na inwestycję w fotowoltaikę Klient otrzyma już w ciągu jednego roku

  Jakie warunki musiał spełnić ten klient?

  • Ponieść nakłady na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w kwocie min 15 000zł
  • Prowadzić działalność i wykonać instalację na terenie Wrocławia
  • Złożyć w Urzędzie stosowne dokumenty. Zwolnienie obowiązuje od kolejnego roku podatkowego, po opłaceniu faktury. Tzn. instalacja kupiona i opłacona w grudniu 2021 uprawnia do zwolnienia z podatku od roku 2022, nawet jeśli zostanie uruchomiona w styczniu 2022.

  Kto i jak duże może otrzymać dofinansowanie?

  • Kwota zwolnienia to 50% wydatków poniesionych w związku z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznej (lub innych odnawialnych źródeł energii)
   • osoby fizyczne będąca wspólnikiem spółki w myśl kodeksu cywilnego
   • osoby prawne będąca podatnikiem podatku od nieruchomości na terenie Wrocławia do której to nieruchomość lub jej cześć podłączono instalację fotowoltaiczną
   • osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,
   • osoby fizyczne posiadającymi nieruchomości

  Wykluczenia

  Zwolnieniu nie podlegają jedynie obiekty wielkopowierzchniowe wiązane z działalnością handlową, jeśli powierzchnia handlowa przekracza 400m2.

  Poznaj ofertę