Farma fotowoltaiczna

systemy zintegrowane

Z powodu stale rosnących cen energii elektrycznej nie tylko w Polsce,  ale i całej Europie, kolejny rok branża farm fotowoltaicznych notuje rekord wybudowanych mocy elektrowni. Rok 2022 to znowu dominacja fotowoltaiki, nad pozostałymi odnawialnymi źródłami energii. Z udziałem 52,7% w ogólnym mikście pokazuje jednoznacznie, że farmy to jedyny słuszny kierunek rozwoju dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku.

Sektor energii odnawialnej w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i już od dłuższego czasu fotowoltaika przeżywa boom popularności. W trosce o środowisko naturalne i w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zieloną energię realizujemy farmy fotowoltaiczne.

Zainwestuj w farmę fotowoltaiczną i ciesz się stałym i pewnym dochodem, dzięki energii płynącej ze słońca. Dzięki szybkiemu zwrotowi inwestycji, właściciel może cieszyć się pasywnym dochodem przez ponad dwadzieścia lat.

Chcesz poznać szczegółową ofertę?

Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą.

  Otwórz się na niezależność
  energetyczną! Kup Gotową Farmę fotowoltaiczną.

  • Pasywny dochód
  • Nabycie gotowej farmy fotowoltaicznej odbywa się poprzez zakup 100% udziałów w spółce celowej, w której skład wchodzi kompletna i oddana do użytku farma fotowoltaiczna o danej mocy. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo po stronie Kupującego.
  • Inwestor zostaje właścicielem majątku farmy fotowoltaicznej, więc może w dowolnej ilości udziałów zbyć ją w każdej chwili i w danym zakresie
  • Inwestycja jest w konkretny majątek, który można zidentyfikować, zmierzyć, ubezpieczyć, ulepszyć. Powolny proces modernizacji sieci w naszym kraju sprawia, że z każdym rokiem wartość rynkowa farmy wzrasta
  • 100% wyprodukowanej energii trafia na potrzeby zakładu, a co nie wykorzystasz sprzedajesz po cenie rynkowej

  Pomiń czasochłonny etap samodzielnej budowy farmy fotowoltaicznej i kup gotowy produkt od doświadczonych ekspertów Hymon.

  Jak działamy?

  Staramy się działać holistycznie, dlatego z klientem pracujemy od samego początku. Kompleksowo realizujemy projekty fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Przygotujemy projekt, przygotujemy montaż i zapewnimy pracę farmy fotowoltaicznej przez kolejne 29 lat.

  Eksperci firmy Hymon czuwają nad każdym z etapów realizacji procesu inwestycyjnego. Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego, spełniającego wymogi gruntu, następnie przeprowadzamy audyt, pomagamy w uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji i pozwoleń. Kolejnym etapem jest wykonanie projektu i montaż wielkopowierzchniowej instalacji fotowoltaicznej.

  Co zyskujesz dzierżawiąc grunt?

  • Pasywny dochód
  • Ciszę i spokój – instalacje są bezgłośne i bezobsługowe
  • Bezpieczeństwo – zagwarantowane umową
  • Stały kontakt – odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości
  • Długotrwały pewny zysk – umowy podpisywane na 29 lat
  • Płatność od momentu podpisania umowy
  • Realizując inwestycję fotowoltaiczną zawsze mamy na uwadze jak najmniejszą ingerencję w naturalne środowisko. Na farmie nie wykorzystuje się chemii, a teren pod panelami zostaje biologicznie czynny. Moduły podniesione są nad poziom gruntu, dzięki czemu drobne zwierzęta mogą swobodnie się przemieszczać. Teren działki obsiewamy trawą lub pozostawiamy do samoistnego porośnięcia.

  Jakie wymagania musi spełniać grunt?

  Grunt wydzierżawiany pod farmę fotowoltaiczną musi spełniać podstawowe warunki, które umożliwią pozyskanie wymaganych dokumentów do budowy farmy i jej prawidłowe funkcjonowanie. Podstawowym kryterium, które musi spełniać działka jest jej wielkość.

  Minimalna powierzchnia działki to 1 ha, a jej minimalna szerokość to 50 metrów. Grunt pod dzierżawę nie powinien znajdować się bliżej budynków mieszkalnych, niż w odległości 50 metrów. Klasa gleby nie może być lepsza niż IV, teren musi być płaski, niezalesiony i niezalewowy.

  Farmy fotowoltaiczne w polsce

  Etapy budowy elektrowni możemy podzielić na:

  Palowanie terenu,

  Montaż ogrodzenia, monitoringu oraz konstrukcji,

  Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych oraz inwerterów,

  Rozprowadzenie dróg kablowych i montaż stacji transformatorowej,

  Uruchomienie farmy, uzyskanie koncesji i sprzedaż energii.

  Budujemy w perspektywie długoterminowej, dlatego przywiązujemy bardzo dużą wagę do wykorzystania zastosowań i materiałów najwyższej jakości. Współpracując z czołowymi producentami i dystrybutorami komponentów, dbamy o to aby nasze instalacje spełniały najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.