W kilku słowach o firmie HYMON

Jesteśmy wiodącą polską firmą specjalizującą się w systemach fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Nasza historia rozpoczęła się w 2011 roku, i od tego czasu skupiamy się na opracowywaniu najwydajniejszych, oszczędnych i ekologicznych rozwiązań dla naszych klientów. Długoletnie doświadczenie udziałowców i pracowników w branży fotowoltaicznej, a także stała współpraca z renomowanymi producentami komponentów, systemów montażowych i pozostałego osprzętu, stanowią gwarancję najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji.

Zajmujemy się kompleksowymi projektami instalacji fotowoltaicznych i zrealizowaliśmy ponad 80 tysięcy instalacji, co sumuje się do około 761 250 kW. Nasze projekty są rozlokowane na obszarze całego kraju, dostarczając nasze rozwiązania wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

Na początku 2023 roku Kajima Group, we współpracy z Griffin Capital Partners, nabyła większościowy pakiet udziałów w hymon, mając na celu dalsze wzmocnienie pozycji rynkowej spółki. Planujemy rozszerzyć nasze portfolio produktów oraz rozszerzyć naszą działalność na nowe rynki, utrzymując naszą reputację solidnego partnera w dziedzinie energii odnawialnej.

Hymon - kilka słów o firmie

Firma HYMON zajęła w 2019 roku I. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej. Wyniki badań statystycznych z 2020 roku tylko potwierdziły naszą pozycję lidera.

Ponadto HYMON wykonuje kompleksowe projekty instalacji pv oraz jest Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Klient końcowy otrzymuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych – „pod klucz”, dzięki czemu HYMON cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaufaniem odbiorcy końcowego.

HYMON to lider rynku fotowoltaicznego w Polsce od 2011roku, specjalizuje się w realizacji elektrowni fotowoltaicznych. Spółka to również dystrybutor najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych. 100 własnych ekip monterskich i oraz podwykonawczych pozwala zrealizować miesięcznie ponad 1300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Jednym z głównych celów działalności firmy jest również stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Zadanie to realizujemy poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.

Zalet dla instalacji fotowoltaicznych jest dużo:

  • Mogą one być instalowane niemal w każdym miejscu na świecie.
  • Dopasowane do potrzeb energetycznych każdego gospodarstwa domowego.
  • Działanie nie powoduje zanieczyszczenia, emisji gazów, produkcji odpadów ani hałasu i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.
  • Instalacje są dodatkowo uzbrajane w instalacje odgromowe i zabezpieczenia przeciwpożarowe, więc są całkowicie bezpieczne dla osób znajdujących się w pobliżu i korzystających z tych rozwiązań.
  • Instalacje PV wiążą się z niewielkimi kosztami utrzymania, ponieważ panele fotowoltaiczne w znacznym stopniu ulegają czyszczeniu podczas opadów atmosferycznych np. deszczu, który spłukuje brud i osad z powierzchni paneli.
  • Możemy też śledzić produkcję energii w rozbiciu na godziny, dni, miesiące, co umożliwiają nam producenci inwerterów, którzy tworzą specjalne portale, udostępniając nam login do obserwacji, umożliwiają obserwację naszego systemu fotowoltaicznego z dowolnego miejsca na ziemi.

A czy Ty wiesz czym jest fotowoltaika i urządzenia z nią związane?

Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą produkcję energii elektrycznej ze światła słonecznego. Proces przemiany światła słonecznego na energię elektryczną następuje w ogniwach fotowoltaicznych. Najbardziej popularne są ogniwa słoneczne krzemowe mono i multikrystaliczne.

A czy Ty wiesz czym jest fotowoltaika i urządzenia z nią związane

Statystyki HYMON

471580 kWp
Zainstalowana moc
fotowoltaiczna
92452365 PLN
Zaoszczędzone
pieniądze
0 MWh
Wyprodukowana
energia
351209
Zrealizowanych
zleceń
80%
Realizacji z poleceń zadowolonych klientów