W kilku słowach o firmie HYMON

HYMON to czołowa polska firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi. Została wyróżniona Diamentami Forbesa 2021 – nagrodą dla najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Potencjał i pozycja firmy zostały dostrzeżone przez inwestorów, wśród których znalazł się jeden z najlepszych piłkarzy na świecie – Robert Lewandowski.

Hymon - kilka słów o firmie

Firma HYMON zajęła w 2019 roku 1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej. Wyniki badań statystycznych z 2020 roku tylko potwierdziły naszą pozycję lidera.

Ponadto HYMON wykonuje kompleksowe projekty instalacji pv oraz jest Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Klient końcowy otrzymuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych – „pod klucz”, dzięki czemu HYMON cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaufaniem odbiorcy końcowego.

HYMON to lider rynku fotowoltaicznego w Polsce od 2011roku, specjalizuje się w realizacji elektrowni fotowoltaicznych. Spółka to również dystrybutor najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych. 100 własnych ekip monterskich i 5 podwykonawczych pozwala zrealizować miesięcznie ponad 1300 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Jednym z głównych celów działalności firmy jest również stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Zadanie to realizujemy poprzez współpracę z ośrodkami naukowo – badawczymi w kraju i za granicą.

Zalet dla instalacji fotowoltaicznych jest dużo:

  • Mogą one być instalowane niemal w każdym miejscu na świecie.
  • Dopasowane do potrzeb energetycznych każdego gospodarstwa domowego.
  • Działanie nie powoduje zanieczyszczenia, emisji gazów, produkcji odpadów ani hałasu i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.
  • Instalacje są dodatkowo uzbrajane w instalacje odgromowe i zabezpieczenia przeciwpożarowe, więc są całkowicie bezpieczne dla osób znajdujących się w pobliżu i korzystających z tych rozwiązań.
  • Instalacje PV wiążą się z niewielkimi kosztami utrzymania, ponieważ panele fotowoltaiczne w znacznym stopniu ulegają czyszczeniu podczas opadów atmosferycznych np. deszczu, który spłukuje brud i osad z powierzchni paneli.
  • Możemy też śledzić produkcję energii w rozbiciu na godziny, dni, miesiące, co umożliwiają nam producenci inwerterów, którzy tworzą specjalne portale, udostępniając nam login do obserwacji, umożliwiają obserwację naszego systemu fotowoltaicznego z dowolnego miejsca na ziemi.

A czy Ty wiesz czym jest fotowoltaika i urządzenia z nią związane?

Fotowoltaika jest technologią umożliwiającą produkcję energii elektrycznej ze światła słonecznego. Proces przemiany światła słonecznego na energię elektryczną następuje w ogniwach fotowoltaicznych. Najbardziej popularne są ogniwa słoneczne krzemowe mono i multikrystaliczne.

A czy Ty wiesz czym jest fotowoltaika i urządzenia z nią związane

Statystyki HYMON

471580 kWp
Zainstalowana moc
fotowoltaiczna
92452365 PLN
Zaoszczędzone
pieniądze
0 MWh
Wyprodukowana
energia
351209
Zrealizowanych
zleceń
80%
Realizacji z poleceń zadowolonych klientów