Dowiedz się czym są magazyny energii!

Co zyskujesz posiadając magazyn energii?

 

Magazyn energii może być kluczowym elementem Twojej instalacji fotowoltaicznej. Jego głównym zadaniem jest efektywne gromadzenie energii wyprodukowanej przez moduły fotowolotaiczne. Warto podkreślić, że nadwyżka energii, która powstaje w wyniku produkcji, jest magazynowana.

Magazyn jest „baterią” instalacji i kiedy osiągnie pełne naładowanie, a produkcja wciąż trwa, to nadwyżka energii jest przekazywana z powrotem do ogólnego systemu
elektroenergetycznego.

Jednak, istnieją momenty, gdy nasza instalacja fotowoltaiczna może nie produkować wystarczającej ilości energii, na przykład w pochmurny dzień lub w nocy. W takich sytuacjach nasz magazyn energii staje się kluczowy. Dzięki jego zapasom Twój dom nieprzerwanie jest zaopatrzany w dostawę energii elektrycznej, zapewniając pełen komfort i niezawodność.

Dzięki tej zintegrowanej infrastrukturze, instalacja fotowoltaiczna i magazyn stanowią nie tylko źródło energii, ale także gwarantują realne oszczędności w zarządzaniu domową energią.

 • Pokaż wideo

Chcesz poznać szczegółową ofertę?

Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą.

  Magzazyn z dotacją – MÓJ PRĄD 5.0

  Dofinansowanie nawet do 42 400 zł

  Chcesz aby Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii+HEMS! Z programem “Mój Prąd” dotacja na połączenie wynosi aż 23 000zł. Jeśli dobierzesz jeszcze pompę ciepła Twoje dofinansowanie wyniesie nawet  42 400zł 

  Magazyn Energii - wyliczenia

   

  Trójfazowy zintegrowany inwerter magazynowania energii

  model
    

  • Różne tryby pracy dla optymalnej wydajności
  • W trybie poza siecią wyjście może być podłączone do niezrównoważonego obciążenia, obsługiwane jest trójfazowe oddzielne wyjście
  • Aż do 2 MPPT, co pozwala na elastyczna konfiguracje
  • Duża ilość systemów równoległych, bardziej elastyczne rozwiązania systemowe
  • Maksymalnie dwa wejścia na akumulatory
  • W pełni cyfrowe sterowanie umożliwiające większa dokładność kontroli
  • Kompaktowa konstrukcja z funkcjonalnym wyświetlaczem LCD

  Moduł baterii magazynującej

  model
   

  • Maksymalna energia akumulatorowa dzięki optymalizacji
  • Możliwość elastycznego rozszerzania pojemności akumulatorów
  • Niezwykle niskie zużycie baterii w trybie uśpienia
  • Przyjazne dla użytkowników sterowanie
   za pomocą jednego przycisku
  • Kompatybilny z inwerterami typu ME/ HYD 5k – 20KTL-3PH
  • Konstrukcja ułatwia transport i instalację

  Technologia LiFePo

  Litowo-jonowo magnezowe LiFePo. Technologia, która łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji, pozwalającego osiągnąć kilka tysięcy cykli ładowania/rozładowania. Akumulatory LiFePO mają dużą gęstość energetyczną, dzięki czemu wyróżniają się możliwością dużej koncentracji energii przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Ogniwa wykonane w tej technologii charakteryzują się również dużą odpornością na samo rozładowywania. Co ważne, akumulatory te nie są podatne na “efekt pamięci”, powodujący “utratę” rzeczywistej pojemności.

  Przykład na to jak możesz oszczędzać!

  Jakie są główne zastosowania magazynów energii?

   

  magazyn energii baner

  Dzięki magazynowi energii zaoszczędzisz na rachunkach za prąd, dzięki czemu cała inwestycja zwróci się w zaledwie kilka lat!

  Magazyny energii stanowią kluczowy element przyszłościowej infrastruktury energetycznej. Ich zastosowanie pozwala na bardziej zrównoważone i efektywne wykorzystanie energii elektrycznej, wspierając odnawialne źródła energii i zwiększając niezawodność dostaw energii. To rozwiązanie przyczynia się również do oszczędności kosztów i rozwoju nowych technologii, co przynosi korzyści społeczeństwu i środowisku naturalnemu.